ПРОКОЛ

Значення прокол це

ПРОКО́Л, у, ч.

1. Дія за знач. проколо́ти, проко́лювати 1. При отитах призначається тепло на вуха, робиться, коли необхідно, прокол барабанної перетинки і вводиться пеніцилін (Хвор. дит. віку, 1955, 53); Про ступінь просмаження узнають з пружності м’яса і кольору соку, що витікає при проколі (Технол. пригот. їжі, 1957, 159).

2. Отвір або рана, зроблений (зроблена) чимсь гострим, колючим. Шабельний прокол у спину І кілька рубаних ран на голові, на шиї свідчили про звірячу розправу убивців (Ле, Наливайко, 1957, 412).

Словник української мови: в 11 тт. / АН УРСР. Інститут мовознавства; за ред. І. К. Білодіда. — К.: Наукова думка, 1970—1980.— Т. 7. — С. 204.

прокол Переклад слова

Переклад на англійську
Translate
Переклад на російську
Перевод
punctureпрокол

прокол Транслітерація слова

Паспортна транслітераціяГеографічна транслітераціяАмериканська транслітерація
prokolprokolprokol

прокол Рід - іменник, чоловічий рід, неістота

прокол Словоформи слова

Називнийпроколпроколи
Родовийпроколупроколів
Давальнийпроколові, проколупроколам
Знахіднийпроколпроколи
Оруднийпроколомпроколами
Місцевийна/у проколіна/у проколах
Кличнийпроколепроколи

прокол Кількість літер у слові

Кількість літерКількість голоснихКількість приголосних
624

прокол в англійській розкладці - ghjrjk

Цитати української літератури з використанням слова прокол

""Непроханi гостi" В.Головачова - своєрiдний прогностичний прокол у двадцять третiй вiк"Бердник Олесь - Вiдслонити завiсу часу !

"Це його "прокол": як же вiн так сплохував iз своїм досвiдом, чому не захопив з Києва ключi вiд "дипломата", щоб замкнути його при потребi?."Кашин Владимир - Готується вбивство

"Коли старший син, босий пішовши в сарай, наступив на дошку з цвяхом, то зразу ж купили в аптеці йод — мазати прокол"Барка Василь Костянтинович - Жовтий князь