ПРИСЛУГА

Значення прислуга це

ПРИСЛУ́ГА, и, ж.

1. заст. Хатня робітниця; наймичка. Неля знала, що послушниці «рекрутуються» з простих, без середньої освіти, дівчат, які, навіть прийнявши сан, виконують роботу прислуг (Вільде, Сестри.., 1958, 426).

2. збірн., заст. Слуги, челядь. — Зараз, серденько, баба прийде, — говорить [пан] панії, вмовляючи її. — Та де вона була? — Певно, щось робила, любко. Се моя вся прислуга (Вовчок, І, 1955, 121); Навкруги розлягається голосний гомін людських голосів, бреньк [бренькіт] склянок і біганина прислуги (Кобр., Вибр., 1954, 30).

3. збірн., рідко. Те саме, що обслу́га. Народу натовпилось такого багато, що ледве можна було протовпитись. Прислуга в кофейні бігала, вешталась, мов несамовита (Н.-Лев., V, 1966, 139); Прислуги [в клініці] багато, і все дуже хутко робиться (Л. Укр., V, 1956, 253); Поміж бійців пішли поголоски про якусь нову, німецького виробу, автоматичну «берту».., що стріляє й коректується без орудійної [гарматної] прислуги (Смолич, Театр.., 1940, 49).

4. діал. Послуга. Тухольці.. чи то з цікавості, чи з звичайної гостинності частенько сходилися з боярином і робили йому деякі прислуги (Фр., VI, 1951, 41); Зробіть мені одну прислугу. Напишіть мені зараз, як одержите цього листа, в якому готелі у Львові я міг би спинитися, (Коцюб., III, 1956, 265); Видима річ, що винайти машини без гуркоту, значить, зробити велику прислугу людськості (Сам., II, 1958, 249).

Ведме́жа прислу́га — те саме, що Ведме́жа по́слуга (див. ведме́жий). Вже мені не везе з перекладачами, що подієш. Ведмежу прислугу роблять мені (Коцюб., III, 1956, 192).

Словник української мови: в 11 тт. / АН УРСР. Інститут мовознавства; за ред. І. К. Білодіда. — К.: Наукова думка, 1970—1980.— Т. 7. — С. 24.

Прислуга, ги, ж. Услуга.

Словарь української мови: в 4-х тт. / За ред. Б. Грінченка. — К., 1907—1909.— Т. 3. — С. 438.

прислуга Переклад слова

Переклад на англійську
Translate
Переклад на російську
Перевод
servantsприслуга

прислуга Транслітерація слова

Паспортна транслітераціяГеографічна транслітераціяАмериканська транслітерація
prysluhaprysluhaprysluha

прислуга Рід - іменник, жіночий рід, істота і неістота

прислуга Словоформи слова

Називнийприслугаприслуги
Родовийприслугиприслуг
Давальнийприслузіприслугам
Знахіднийприслугуприслуги, прислуг
Оруднийприслугоюприслугами
Місцевийна/у прислузіна/у прислугах
Кличнийприслугоприслуги

прислуга Кількість літер у слові

Кількість літерКількість голоснихКількість приголосних
835

прислуга в англійській розкладці - ghbckeuf

Цитати української літератури з використанням слова прислуга

"— А як прислуга не даватиме? І наробить галасу?"Винниченко Володимир Кирилович - Записки Кирпатого Мефістофеля

"Залиш, прислуга слухає.] Софія Петрівна з жаху заговорила басом"Коцюбинський Михайло Михайлович - Коні не винні

"Ні в сінях ні в коридорі нікого не було: певно, вся прислуга була на дворі"Винниченко Володимир Кирилович - Божки

"Це завважала у першу чергу прислуга, а при тім усі підсудки та урядники канцелярії"Чайковський Андрій Якович - Сагайдачний

"Через полгода, однако ж, не раньше, получил я письмо от вологодского полицеймейстера, в котором были описаны с большими подробностями как сам господин, так и его прислуга и, между прочим, горничный козачок Климка."Шевченко Тарас Григорович - Капитанша

"Тітка Ен подвоїла свої візити і останнього разу дала мені ясно зрозуміти, що її Катруся не є більше прислуга, що вона її дочка, що вона адоптована"Самчук Улас Олексійович - На твердій землі

"Забігала, завешталась прислуга, задзвеніла посудою, забрязкала ключами."Нечуй-Левицький Іван Семенович - Причепа

"Прислуга не могла пройти нагору, ніяк не могла"Винниченко Володимир Кирилович - Сонячна машина

"— Отсе моя остання тепер прислуга тобі, мій рідний Києве! Не верну я до тебе, аж поки весь нарід не прийде до свідомості, хто він, яка в його сила, не отямиться"Лотоцький Антін Львович - Михайло семиліток

"Ібрагім продовжував плескати в долоні, цей жест повторював за ним капу-ага, з нір палацу вибігала прислуга, і здивувався султан, що її так багато"Іваничук Роман Іванович - Мальви (Яничари)