ПРИМІТКА

Значення примітка це

ПРИ́МІТКА, и, ж., діал. Прикмета. У нас примітка така: вгадуєш, як сонце заходить, — коли червоно — буде вітер (Сл. Гр.); Подивиться [баба], які примітки на небі: чи ясні зірки — то то вже на мороз; чи торгають — то на вітер; чи з вухами місяць — то вже на люту зиму (Дн. Чайка, Тв., 1960, 28).

◊ Бра́ти (взя́ти) в при́мітку — помічати. Співає пташка, і ніхто Не взяв її в примітку! (Кост., І, 1967, 60); [Бу́ти] в при́мітку кому — те саме, що Бу́ти в примі́ту (див. примі́та). Устане ясне сонце і зайде, і знову устане, а Прісьці і не в примітку (Сл. Гр.); Христя придивилася. Знайома хода, одежа трохи в примітку, а парубок наче незнайомий (Мирний, III, 1954, 112).

ПРИМІ́ТКА, и, ж.

1. Короткий запис, що є поясненням до якогось тексту. Я хочу сказати про один прийом, який гостро й категорично засуджує К. І. Чуковський: примітки в самому тексті (Рильський, III, 1956, 114); Переклад як переклад, але всіх обурили примітки до тексту (Кол., Терен.., 1959, 344).

2. Додаток до якого-небудь твору, що містить у собі пояснення до нього або відомості про його автора. Прикро вдарили нас у Вашій примітці до статті, Лук[іяновича] слова про те, що Драгоманов «смертельно хорий» (Л. Укр., V, 1956, 177); Знаючи, що тогочасний російський читач з творчістю Франка був майже не знайомий, Грабовський у примітці до перекладу подає стислу характеристику життя і творчості письменника (Літ. Укр., 20.V 1966, 2).

Словник української мови: в 11 тт. / АН УРСР. Інститут мовознавства; за ред. І. К. Білодіда. — К.: Наукова думка, 1970—1980.— Т. 8. — С. 675.

Примітка, ки, ж.

1) = Приміта. У нас примітка така: вгадуєш, як сонце заходить, — коли червоно — буде вітер.

2) У примітку бути. а) Быть замѣтнымъ. Устане ясне сонце і зайде, і знову устане, а Прісці і не в примітку. Мир. Пов. II. ІІІ. б) Быть знакомымъ. Знайома хода, одежа трохи в примітку, а парубок наче незнайомий. Мир. Пов. II. 92.

3) = Намітка. Вх. Зн. 55.

Словарь української мови: в 4-х тт. / За ред. Б. Грінченка. — К., 1907—1909.— Т. 3. — С. 426.

примітка Переклад слова

Переклад на англійську
Translate
Переклад на російську
Перевод
noteпримечание

примітка Транслітерація слова

Паспортна транслітераціяГеографічна транслітераціяАмериканська транслітерація
prymitkaprymitkaprymitka

примітка Рід - іменник, жіночий рід, неістота,іменник, жіночий рід, неістота

примітка Словоформи слова

Називнийприміткапримітки
Родовийприміткиприміток
Давальнийпримітціприміткам
Знахіднийприміткупримітки
Оруднийприміткоюпримітками
Місцевийна/у примітціна/у примітках
Кличнийприміткопримітки

примітка Кількість літер у слові

Кількість літерКількість голоснихКількість приголосних
835

примітка в англійській розкладці - ghbvsnrf

Цитати української літератури з використанням слова примітка

"* Примітка: Джаган — знаряддя, яким копають землю для посіву."Бельський Сидір - Закарпатській Україні

"Примітка рукою Хвильового на афіші:"Хвильовий Микола - Апологети писаризму

"Невеличка примітка воску пчолячого надавала йому запах, а знов інша хімічна примітка — барву звичайного, чистого пчолячого воску"Франко Іван Якович - Борислав сміється

"Що в великоруському плем’ї є чимала примітка фінська й татарська, то се факт, проти котрого сперечатись не приходиться"Нечуй-Левицький Іван Семенович - Українство на літературних позвах з Московщиною

"— Примітка Стьопи Наливайка.) — презирливо скрививши губи, по-латині сказав брат Ігнацій братові Боніфацію і вже тоді звернувся до козаків: — Не гнівіть господа, раби Божії! Найбільший гріх зазіхати на добро чуже, на чужу землю."Нестайко Всеволод Зіновійович - Загадка старого клоуна

"А від редакції така примітка: «Державної ваги справу розпочали в Грушках"Давидов Анатолій Іванович - Рятували Конотоп

"* ПРИМІТКА АВТОРА: Сюди можна підставити не тільки Максима Тадейовича Рильського, а з однаковим успіхом всіх сталінських лауреатів, і виходитиме до ладу й до складу, до рими й до правди"Багряний Іван Павлович - Антон-Біда — Герой Труда