ОБ'ЄМ

Значення об'єм це

ОБ’Є́М, у, ч.

1. Величина чого-небудь, вимірювана в кубічних одиницях. Обєм вийнятої земляної маси завжди буде більший, ніж обєм цієї ж маси в умовах її природного залягання (Інж. геод., 1959, 109); Треба було визначити поверхню і обєм конуса (Донч., V, 1957, 421); // Форма, обриси чого-небудь у трьох вимірах; об’ємність. Обєм і форма належать до тих зовнішніх якостей предметів, передавання яких у найбільшій мірі залежить від освітлення (Довідник фот., 1959, 64); // спец. Кількісні виміри чого-небудь. Ударним обємом серця називається кількість крові, що її виштовхує серце за одне скорочення (Шк. гігієна, 1954, 79).

2. рідко. Те саме, що о́бсяг 1. Обєм нашого збірника не позволив би друкувати великі повісті або романи (Коцюб., III, 1956, 238); Збільшення масштабів і темпів розвитку народного господарства супроводжується лавиноподібним ростом обєму інформації (Знання.., 12, 1966, 2).

В усьо́му (ці́лому, ці́лім) об’є́мі — цілком, повністю, нічого не виключаючи. Тільки йдучи шляхом обєктивних досліджень, ми поступово дійдемо до повного аналізу того безмежного пристосування в усьому його обємі, яке становить життя на землі (Фізіол. вищої нерв. діяльн., 1951, 18); Передо мною цінна книжка, — перша проба присвоєння нашій мові скарбів сербської поезії народної в цілім її обємі (Фр., XVI, 1955, 14).

Словник української мови: в 11 тт. / АН УРСР. Інститут мовознавства; за ред. І. К. Білодіда. — К.: Наукова думка, 1970—1980.— Т. 5. — С. 496.

об'єм Переклад слова

Переклад на англійську
Translate
Переклад на російську
Перевод
the volumeобъем

об'єм Транслітерація слова

Паспортна транслітераціяГеографічна транслітераціяАмериканська транслітерація
obiemob'iemob'yem

об'єм Рід - іменник, чоловічий рід, неістота

об'єм Словоформи слова

Називнийоб'ємоб'єми
Родовийоб'ємуоб'ємів
Давальнийоб'ємові, об'ємуоб'ємам
Знахіднийоб'ємоб'єми
Оруднийоб'ємомоб'ємами
Місцевийна/у об'єміна/у об'ємах
Кличнийоб'ємеоб'єми

об'єм Кількість літер у слові

Кількість літерКількість голоснихКількість приголосних
422

об'єм в англійській розкладці - j,''v