ОБ'ЯВЛЯТИСЯ

Значення об'являтися це

ОБ’ЯВЛЯ́ТИСЯ, я́юся, я́єшся, недок., ОБ’ЯВИ́ТИСЯ, об’явлю́ся, об’я́вишся; мн. об’я́вляться; док., розм.

1. Виявляти себе, свою присутність, своє існування; відкриватися. — Пан за тобою обшукав усе село. Краще не обявляйся! (Панч, Гомон. Україна, 1954, 109); Всі.. стежили.., аби не пропустити "Іже херувими". Тоді.. мала обявитись відьма собачим виттям та гавканням (Коцюб., І, 1955, 276); Еге! Скажу вам, хлопці, так — Ще ходить між людьми і досі Залізняк!..Але настане день — а буде то субота — І він об’явиться… (Рильський, Поеми, 1957, 211); // Подавати звістку, нагадувати чимось про себе. Несподівано сьогодні обявився Петрусь: написав листа батькові (Головко, І, 1957, 277); [Сергій:] Дай мені слово, що коли тільки обявиться Надійка.., ти подаси мені звістку (Мороз, П’єси, 1959, 55).

2. Те саме, що з’явля́тися 3. [Комонник:] Я зрадників державних не шкодую. Якби в когорті нашій обявилась ота зараза, — я б тих сектярів руками власними сажав на палі (Л. Укр., II, 1951, 527); — Коли б у нас обявилася відповідна глина і хтось.. почав би виробляти цеглу, то ви всі пішли б на роботу… (Вільде, Сестри.., 1958, 43); — Федоре, чи правду кажуть люди, що ніби знову радянські листівки обявилися? (Цюпа, Назустріч.., 1958, 221); // заст. Віддавати себе до рук органів влади. Може, знятись і податись отак через воду, через луки — обявитись, хай судять? (Гончар, II, 1959, 267); // кому, в чому і без додатка, заст. Поставати перед ким-небудь у певному вигляді. Шата коротка опала додолу: в ході і поставі Справжня богиня нараз обявилась (Зеров, Вибр., 1966, 233); Давним-давно.. двом риболовам-монахам обявився тут святий Ян з Дуклі (Козл., Ю. Крук, 1957, 429).

3. рідко. Називати, оголошувати себе ким-небудь. Той, що розпитував, обявився в волості небожем Окуня — Остапом Хрущем (Мирний, І, 1949, 132); [Парвус:] Чи не хтів він в той вечір неофітом обявитись? (Л. Укр., II, 1951, 444).

4. діал. Проявлятися. Коли ж однак обявилася недуга в Андрія виразно, мати, що мала переважно голос в хаті, зачиняє перед ним двері (Коб., III, 1956, 302).

Словник української мови: в 11 тт. / АН УРСР. Інститут мовознавства; за ред. І. К. Білодіда. — К.: Наукова думка, 1970—1980.— Т. 5. — С. 609.

Об’являтися, ля́юся, єшся, сов. в. об’яви́тися, влюся, вишся, гл.

1) Являться, явиться, появиться, обнаруживаться, обнаружиться. Вх. Лем. 441. Честь і слава Кийову й Дніпрові, коли об’явиться там новий филозоф. Левиц. Пов. 89. Святий Миколай об’явивсь до його стариком. Чуб.

2) Представляться, представиться, явиться. Як єсть у тій хаті відьма, вона тобі тії ж ночі сама об’явиться. Мнж. 139. Він пішов у те село, переночував у їдної баби і не знає, шо то його село і на другий день об’явивсь громаді. Чуб. І. 182.

3) Дѣлаться, сдѣлаться явнымъ. Нема бо нічого схованого, щоб не об’явилось. Єв. Мр. IV. 22.

Словарь української мови: в 4-х тт. / За ред. Б. Грінченка. — К., 1907—1909.— Т. 3. — С. 33.

об'являтися Переклад слова

Переклад на англійську
Translate
Переклад на російську
Перевод
Ob they decided to appearоб'являтися

об'являтися Транслітерація слова

Паспортна транслітераціяГеографічна транслітераціяАмериканська транслітерація
obiavliatysiaob'iavliatysiaob'yavlyatysya

об'являтися Рід - дієслово, недоконаний вид

об'являтися Словоформи слова

ТЕПЕРІШНІЙ ЧАС
ОДНИНАМНОЖИНА
1 особаоб'являюсяоб'являємося
2 особаоб'являєшсяоб'являєтеся
3 особаоб'являєтьсяоб'являються
МАЙБУТНІЙ ЧАС
ОДНИНАМНОЖИНА
1 особаоб'являтимусяоб'являтимемося
2 особаоб'являтимешсяоб'являтиметеся
3 особаоб'являтиметьсяоб'являтимуться
МИНУЛИЙ ЧАС
ОДНИНАМНОЖИНА
Чоловічий рідоб'являвсяоб'являлися
Жіночий рідоб'являлася
Середній рідоб'являлося
НАКАЗОВИЙ СПОСІБ
ОДНИНАМНОЖИНА
1 особа об'являймося
2 особаоб'являйсяоб'являйтеся
ДІЄПРИСЛІВНИК
Теперішній часоб'являючись
Минулий часоб'являвшись

об'являтися Кількість літер у слові

Кількість літерКількість голоснихКількість приголосних
1055

об'являтися в англійській розкладці - j,'zdkznbcz