НАОЧНИЙ

Значення наочний це

НАО́ЧНИЙ, а, е.

1. Якого можна безпосередньо бачити, цілком очевидний при спогляданні. Іван Довгий став тепер чи не найцікавішою людиною в Яругах. Він.. став наочним прикладом солдатської доблесті й колгоспної хазяйновитості (Коп., Вибр., 1953, 228); Як зайду до Утегенова — обов’язково затримає в наметі: то лозунга напиши, то стенд наочної агітації оформ (Хор., Ковила, 1960, 72).

2. Заснований на показі предметів, моделей під час вивчення їх. К.Д. Ушинський вказує на безпосередній зв’язок між краєзнавством і наочним навчанням (Видатні вітч. географи.., 1954, 84); // Який використовується для такого показу під час навчання. Тяжко було працювати учителеві в глухі царські часи, коли міністерство освіти дуже й дуже мало відпускало коштів на книжки та на карти, і особливо, на наочне приладдя (Тич., III, 1957, 131); Різні види наочних посібників успішно застосовуються на заняттях семінарів і шкіл основ марксизму-ленінізму (Ком. Укр., 2, 1966, 56).

Нао́чний сві́док — той, хто безпосередньо спостерігав що-небудь; очевидець. Детально тепер про своє здоров’я писати не буду, бо Ліля мала тобі про нього розказати, яко наочний свідок (Л. Укр., V, 1956, 238).

Словник української мови: в 11 тт. / АН УРСР. Інститут мовознавства; за ред. І. К. Білодіда. — К.: Наукова думка, 1970—1980.— Т. 5. — С. 136.

Нао́чний, а, е.

1) Очевидный, явный.

2) Находящійся на глазахъ.

3) Нао́чний свідок. Свидѣтель-очевидецъ. Желех.

Словарь української мови: в 4-х тт. / За ред. Б. Грінченка. — К., 1907—1909.— Т. 2. — С. 506.

наочний Переклад слова

Переклад на англійську
Translate
Переклад на російську
Перевод
visualнаглядный

наочний Транслітерація слова

Паспортна транслітераціяГеографічна транслітераціяАмериканська транслітерація
naochnyinaochnyinaochnyy

наочний Рід - прикметник

наочний Словоформи слова

Називнийнаочнийнаочнанаочненаочні
Родовийнаочногонаочноїнаочногонаочних
Давальнийнаочномунаочнійнаочномунаочним
Знахіднийнаочний, наочногонаочнунаочненаочні, наочних
Оруднийнаочнимнаочноюнаочнимнаочними
Місцевийна/у наочному, наочнімна/у наочнійна/у наочному, наочнімна/у наочних

наочний Кількість літер у слові

Кількість літерКількість голоснихКількість приголосних
734

наочний в англійській розкладці - yfjxybq

Цитати української літератури з використанням слова наочний

"Це є простий і наочний факт"Винниченко Володимир Кирилович - Сонячна машина

"— Подорож «Галактики» — це наочний приклад відносності часу, — говорив учений з трибуни, на якій стояли і мандрівники"Бережний Василь Павлович - Повернення «Галактики»

"Ще з школи пам'ятаю наочний приклад, який трохи допомагає уявити що колосальну вiдстань: "Зменшимо наше Сонце i найближчу зiрку - Проксиму Центавра - до розмiру невеликих м'ячикiв"Бабула Владимир - Сигнали з всесвiту

"Пригода окрилила селян надією, як наочний приклад і доказ, що «наші» мають силу, й то неабияку, коли їх і німці бояться."Багряний Іван Павлович - Огненне коло

"Ми одержали наочний урок честi й благородства"Нестайко В - Загадка старого клоуна

"Краснояружський уже почав розробляти план, як би їм обернути в «християнську віру» всіх наглядачів і всю адміністрацію, маючи наочний приклад користі від такоґо обернення"Багряний Іван Павлович - Сад Гетсиманський

"Ми одержали наочний урок честі й благородства"Нестайко Всеволод Зіновійович - Загадка старого клоуна