КОГОРТА

Значення когорта це

КОГО́РТА, и, ж.

1. У стародавньому Римі — загін війська, що становив десяту частину легіону. На підмогу вігілам [військовій сторожі] прибігають вояки міської когорти і сяк-так утихомирюють люд, загрожуючи зброєю (Л. Укр., II, 1951, 530).

2. перен., уроч. Згуртована спільними ідеями, цілями, прагненнями група людей. — Свирид Гордійович належить до тієї когорти мужніх, які на власних плечах наше село в колективізацію вносили (Руд., Остання шабля, 1959, 209); У Міжнародному Товаристві Робітників Я. Маркс і Ф. Енгельс виростили славну когорту пролетарських революціонерів (Ком. Укр., 9, 1964, 14).

Словник української мови: в 11 тт. / АН УРСР. Інститут мовознавства; за ред. І. К. Білодіда. — К.: Наукова думка, 1970—1980.— Т. 4. — С. 207.

когорта Переклад слова

Переклад на англійську
Translate
Переклад на російську
Перевод
cohortкогорта

когорта Транслітерація слова

Паспортна транслітераціяГеографічна транслітераціяАмериканська транслітерація
kohortakohortakohorta

когорта Рід - іменник, жіночий рід, неістота

когорта Словоформи слова

Називнийкогортакогорти
Родовийкогортикогорт
Давальнийкогортікогортам
Знахіднийкогортукогорти
Оруднийкогортоюкогортами
Місцевийна/у когортіна/у когортах
Кличнийкогортокогорти

когорта Кількість літер у слові

Кількість літерКількість голоснихКількість приголосних
734

когорта в англійській розкладці - rjujhnf

Цитати української літератури з використанням слова когорта

"Говорили Грушевські, Винниченки… Не бачите їх результатів? Нам потрібна сильна, фанатична когорта людей, натхнена вірою в свою справу, яка не буде… — Полилася довга, патетична мова, вимовлялись гострі слова, називались прізвища, кидались погрози."Самчук Улас Олексійович - Чого не гоїть огонь

"Переконаний, що перший у світі загін, перша когорта, фаланга, дружина, перші люди, які озброєні стали в стрій, рушили в свій перший похід із піснею."Дімаров Анатолій Андрійович - На коні й під конем