КНИЖКА

Значення книжка це

КНИ́ЖКА, и, ж.

1. Зброшурована в одне ціле й оправлена певна кількість (звичайно, понад 5) друкованих або рукописних аркушів. Минають дні собі поволі, Петрусь до школи та із школи З книжками ходить та росте (Шевч., II, 1953, 222); Орест мовчить, насупився. Саня теж мовчить, перегортає якусь книжку (Л. Укр., II, 1951, 11); В кімнаті всі речі були на виду: в кутку стояв рояль з нотами на пульті, ..в другому кутку — етажерка з пожовклими книжками (Панч, В дорозі, 1959, 73); // Чималий обсягом твір, надрукований окремим виданням. Сашко збирав дрібні якісь квітки І матері в дарунок їх приносив. Вона ж йому подарувала книжку — «Кобзар» Шевченків, що сама в тюрмі Оправила в обкладинку убогу… (Рильський, III, 1961, 40); Заходьте коли-небудь! Я привітаю, наче друга. Ах, я давно Вас ждала, ще як над книжкою поезій сміялася, ридала (Тич., І, 1957, 64).

Бра́тися (взя́тися) за кни́жку (книжки́): а) починати читати книжку (книжки), їздив [Дмитро] у хурманку на цукроварню по жом а чи маляс, столярував, у вільну ж годину за книжку брався (Стельмах, II, 1962, 326); б) починати вчитися, готуватися до уроків і т. ін.; Говори́ти (розповіда́ти, розка́зувати, чита́ти і т. ін.) мов (як і т. ін.) із кни́жки — говорити, розповідати до ладу, плинно, не зупиняючись. — А казок яких він уміє розказувати.. Чи страшної, чи смішної, — як з книжки читає (Мирний, І, 1954, 275); Над кни́жкою (книжка́ми) сиді́ти — тривалий час читати. У кімнаті день в день самотою Над книжками сиджу я (Фр., XIII, 1954, 119); Посади́ти за кни́жку кого — примусити когось читати, вчитися.

2. Те саме, що кни́га 2. Все дописував в книжку, щоб знали, що куди й скільки пішло (Коцюб., II, 1955, 83).

Записна́ кни́жка — те саме, що запи́сни́к Я.. додив ляюся до капрійської природи й життя і.. в записній книжці маю вже чимало спостережень (Коцюб., III, 1956, 359).

3. перев. з означ. Який-небудь документ у вигляді зшитих докупи аркушів з якимось текстом і місцем для офіційних відміток. — А оці, що на книжках лежать?спитав капітан і почав перегортати всі три ощадні книжки (Кучер, Трудна любов, 1960, 527); В заліковій книжці студентки Турбай вже стоять чотири п’ятірки — вона їх одержала весною (Собко, Матв. затока, 1962, 52); Трудова книжка; Забірна книжка.

4. Одна з великих частин літературного твору. Перша книжка роману «Хмельницький»; // Окремий номер товстого журналу. Чи читаєте «Житє і слово»? Я дістав уже 3 книжки; цікаві (Коцюб., III, 1956, 156).

5. анат. Один із чотирьох відділів шлунка жуйних тварин, слизиста оболонка якого утворює багато складок, що прилягають одна до одної.

Словник української мови: в 11 тт. / АН УРСР. Інститут мовознавства; за ред. І. К. Білодіда. — К.: Наукова думка, 1970—1980.— Т. 4. — С. 197.

Книжка, ки, ж. Ум. отъ книга.

Словарь української мови: в 4-х тт. / За ред. Б. Грінченка. — К., 1907—1909.— Т. 2. — С. 257.

книжка Переклад слова

Переклад на англійську
Translate
Переклад на російську
Перевод
bookкнига

книжка Транслітерація слова

Паспортна транслітераціяГеографічна транслітераціяАмериканська транслітерація
knyzhkaknyzhkaknyzhka

книжка Рід - іменник, жіночий рід, неістота

книжка Словоформи слова

Називнийкнижкакнижки
Родовийкнижкикнижок
Давальнийкнижцікнижкам
Знахіднийкнижкукнижки
Оруднийкнижкоюкнижками
Місцевийна/у книжціна/у книжках
Кличнийкнижкокнижки

книжка Кількість літер у слові

Кількість літерКількість голоснихКількість приголосних
624

книжка в англійській розкладці - ryb;rf

Цитати української літератури з використанням слова книжка

"Поряд з Чаком на лавцi сидiв Єлисей Петрович, пiд пахвою в якого була книжка, але вже iнша- "Вечори на хуторi поблизу Диканьки" Миколи Васильовича Гоголя"Нестайко В - Загадка старого клоуна

"Розгорнулась земля, наче книжка"Антонич Богдан-Ігор Васильович - Дороги

"Він зрозумів, що потрапив до сектантів — на покуті не було жодного образа, книжка, яку щойно читав господар, виявилась біблією, а на стіні висіло гасло «Азъ єсмь любовь», намальоване слов’янською в’яззю на пожовклій стрічці паперу, обсидженій мухами"Білик Іван Іванович - Танго

"Від старших двох братів, які пішли на війну і не повернулися, Василеві зостались їхні підручники, географічний атлас і книжка про Дерсу Узала"Тютюнник Григір Михайлович - Вогник далеко в степу

"Книжка й справдi була досить солiдного вiку"Михановский Владимир - Оранжеве серце

"Ось адрес аж ціла книжка, —"Багряний Іван Павлович - Телефон

"— Сину! покинь читати оту книжку, — обізвалася стара, — це не божа книжка"Нечуй-Левицький Іван Семенович - Не той став

книжка — найдорожчим подарунком стала дитині, що матір з роботи жде, тій дівчині, що у прислузі коротала молоді роки, навіть дідові, щоось лише прозрів."Кобилянська Ольга Юліанівна - Слово зворушеного серця

"І ця книжка робила з її головою щось дивне"Грінченко Борис Дмитрович - Дзвоник

"Розкрита книжка, лампа, блудні нетлі,"Антонич Богдан-Ігор Васильович - Ніч («Розкрита книжка, лампа, блудні нетлі…»)