ЗАЇЗД

Значення заїзд це

ЗАЇ́ЗД1 , у, ч.

1. Приміщення для зупинки, ночівлі проїжджих, з двором для підвід, коней і т. ін. В заїзді все спало. Скрізь було тихо і мертво (Н.-Лев., II, 1956, 202); Нарешті у заїзді знайшлася кімнатка з канапкою (Ів., Тарас, шляхи, 1954, 332); * У порівн. На дворі [Артемовому] товклися чужі люди, як у заїзді (А.-Дав., Крила.., 1959, 54).

2. Дорога, якою можна заїхати, в’їхати до чого-небудь, кудись. Заїзду до неї [школи] не було ніякого, тілько стежка (Фр., IV, 1950, 282).

ЗАЇ́ЗД2, у, ч.

1. Дія за знач. заїжджа́ти1, заїзди́ти 1. Перед заїздом [на поле] картоплесаджалку зупиняють на краю ділянки з лівого боку від мірного дроту (Картопля, 1957, 121); // Одночасний приїзд групи людей куди-небудь (звичайно до санаторію, будинку відпочинку і т. ін.). Санаторій «Талас» справді не був розрахований на ту кількість хворих, яку довелося прийняти в перший заїзд (Збан., Сеспель, 1961, 20).

2. спорт. Один з турів у змаганнях, їзда на певну віддаль у гонках, скачках. Особливо багато болільників прийшло подивитися фінальні заїзди чоловіків на академічних суднах (Веч. Київ, 7.VІІІ 1957, З).

3. перев. мн., іст. Несподівані наїзди, наскоки на кого-, що-небудь. Було б тобі меншого брата на заїзди висилати (Сл. Гр.); [Кийок:] Ех! Нудно жить без потіхи, без заїздів! прямо хоч у монастир або знов на Запорожжя мандруй! (К.-Карий, II, 1960, 8).

Словник української мови: в 11 тт. / АН УРСР. Інститут мовознавства; за ред. І. К. Білодіда. — К.: Наукова думка, 1970—1980.— Т. 3. — С. 131 - 132.

Заї́зд, ду, м. Наѣздъ. Було б то тобі меншого брата на заїзди висилати. Мет. 451.

2) Пріѣздъ (на базаръ, на ярмарку). Нема тепер заїзду ніякого.

3) Постоялый дворъ. Де б тут найти заїзд, щоб переночувати? Грин. II. 124. От приїжджає той царенко в той город і став собі у заїзді. Рудч. Ск. І. 126.

Словарь української мови: в 4-х тт. / За ред. Б. Грінченка. — К., 1907—1909.— Т. 2. — С. 42.

заїзд Переклад слова

Переклад на англійську
Translate
Переклад на російську
Перевод
checkзаезд

заїзд Транслітерація слова

Паспортна транслітераціяГеографічна транслітераціяАмериканська транслітерація
zaizdzaizdzayizd

заїзд Рід - іменник, чоловічий рід, неістота

заїзд Словоформи слова

Називнийзаїздзаїзди
Родовийзаїздузаїздів
Давальнийзаїздові, заїздузаїздам
Знахіднийзаїздзаїзди
Оруднийзаїздомзаїздами
Місцевийна/у заїздіна/у заїздах
Кличнийзаїздезаїзди

заїзд Кількість літер у слові

Кількість літерКількість голоснихКількість приголосних
523

заїзд в англійській розкладці - pf]pl

Цитати української літератури з використанням слова заїзд

"Вже над головами своїх носiїв тiверець закликав дядька в заїзд"Логвин Юрий - Слiди на плинфi

"Мабуть, колишній заїзд"Винниченко Володимир Кирилович - На той бік

"Заїзд вчинив в Ромнах те саме, що в Гадячі."Нечуй-Левицький Іван Семенович - Князь Єремія Вишневецький

"Зогляду на зовсім роз’їжджений глибокими коліями мій заїзд, вони залишили свого "Лінкольна" на алеї Матіюса і повільною, обережною ходою, оминаючи вибоїни, входили на моє обійстя."Самчук Улас Олексійович - На твердій землі

"Стрінешся з сусідніми батюшками або панками, то, бога ради, не заходь з ними в заїзд та не заводь бенкетів та чаїв"Нечуй-Левицький Іван Семенович - На гастролях в Микитянах

"був вже дуже старий і знадвору був більше схожий на єврейський заїзд в містечку або на корчму, ніж на порядне чепурне житло духовної особи"Нечуй-Левицький Іван Семенович - Українські гумористи та штукарі

"Завізши жінку й Ганю в заїзд у Кам’яному, вернувся він до управительської квартири і приніс під рясою ясенового, гнучкого та замашного заноза од ярма"Нечуй-Левицький Іван Семенович - Причепа