ЖАЛЮЗІ

Значення жалюзі це

ЖАЛЮЗІ́, невідм., с.

1. Складені з вузьких дощечок або металевих пластинок віконниці або штори для регулювання світла і повітряного потоку в приміщенні. Вже спущені матово-жовті жалюзі в кімнаті попрорізувались жовтогарячими смужками від низького сонця (Л. Укр., III, 1952, 711); На багатьох крамницях жалюзі закривали вітрини (Ів., Вел. очі, 1956, 19).

2. спец. Пристрій у вигляді вентиляційних грат (решіток) з нерухомими або обертовими перами для регулювання повітряного потоку. Регулювання температури третього радянського штучного супутника відбувається з допомогою жалюзі, шляхом автоматичного повертання обертових пер під певним кутом до сонячного проміння (Наука.., 2, 1960, 14).

Словник української мови: в 11 тт. / АН УРСР. Інститут мовознавства; за ред. І. К. Білодіда. — К.: Наукова думка, 1970—1980.— Т. 2. — С. 507.

жалюзі Переклад слова

Переклад на англійську
Translate
Переклад на російську
Перевод
blindsжалюзи

жалюзі Транслітерація слова

Паспортна транслітераціяГеографічна транслітераціяАмериканська транслітерація
zhaliuzizhaliuzizhalyuzi

жалюзі Рід - іменник, середній рід, неістота, невідмінюване

жалюзі Словоформи слова

Називнийжалюзіжалюзі
Родовийжалюзіжалюзі
Давальнийжалюзіжалюзі
Знахіднийжалюзіжалюзі
Оруднийжалюзіжалюзі
Місцевийна/у жалюзіна/у жалюзі
Кличнийжалюзіжалюзі

жалюзі Кількість літер у слові

Кількість літерКількість голоснихКількість приголосних
633

жалюзі в англійській розкладці - ;fk.ps

Цитати української літератури з використанням слова жалюзі

"…Так і є: ні до знайомих «місіс Заболотна» не пішла, ні спати не лягла, сидить за спущеними жалюзі, в товаристві невтомного на дванадцять програм телевізора"Гончар Олесь Терентійович - Твоя зоря

"Хоча жалюзі й опущено, а на стелі над химерним восьминогом люстри без угаву крутився здоровенний вентилятор, у приміщенні стояла неймовірна задуха"Білик Іван Іванович - Танго