ЖАБО

Значення жабо це

ЖАБО́, невідм., с.

1. заст. Нашивка з мережива або серпанку з оборками, що прикріплювалась до коміра верхньої чоловічої сорочки. Біле жабо, наче морська піна, обрамляло його шию (Рибак, Помилка.., 1956, 19).

2. Оздоба до жіночого плаття або блузки, зробл. з мережива чи тонкої тканини. В сукнях широко застосовується.. багате оздобленняволани, жабо, банти, рюші, пишні комірці (Мист., 5, 1968, 39).

Словник української мови: в 11 тт. / АН УРСР. Інститут мовознавства; за ред. І. К. Білодіда. — К.: Наукова думка, 1970—1980.— Т. 2. — С. 500.

жабо Переклад слова

Переклад на англійську
Translate
Переклад на російську
Перевод
frillжабо

жабо Транслітерація слова

Паспортна транслітераціяГеографічна транслітераціяАмериканська транслітерація
zhabozhabozhabo

жабо Рід - іменник, середній рід, неістота, невідмінюване,іменник, жіночий рід, істота і неістота

жабо Словоформи слова

Називнийжабожабо
Родовийжабожабо
Давальнийжабожабо
Знахіднийжабожабо
Оруднийжабожабо
Місцевийна/у жабона/у жабо
Кличнийжабожабо

жабо Кількість літер у слові

Кількість літерКількість голоснихКількість приголосних
422

жабо в англійській розкладці - ;f,j

Цитати української літератури з використанням слова жабо

"Павло червовий вилупленими палаючими очима, розмахував своїми здоровенними кулачиськами й репетував:— Я тобі, жабо слинява, докажу! Я з тебе тельбухи випущу"Самчук Улас Олексійович - Гори говорять!

"- Рукавичок я не надiвала, а несла у валiзi разом з бальною сукенкою i коштовностями, шановна жабо, - дуже холодно вiдповiла Ейнора, - попросила б вас "фе" покласти в свою сумку, менi воно не потрiбне"Жилинскайте Витауте - Подорож у Тандадрику

"ніжно-фіалковий шовковий півсмокінг, пінисто-золотисте жабо, в руці чудесний, наймодерніший, з інкрустаціями ціпочок"Винниченко Володимир Кирилович - Сонячна машина