ЕГЕ

Значення еге це

ЕГЕ́1, част., розм.

1. ствердж. Уживається для підтвердження раніше висловленого. — Чи це ви, свахо, запилились?спитала в Кайдашихи хазяйка. — Еге, моє серденько (Н.-Лев., II, 1956, 279); Коло цього будинку можна відпочити, еге, можна посидіти на приступцях, а тоді й далі (Мик., II, 1957, 316).

2. пит. Уживається для посилення запитання і спонукання до певної відповіді. Певно, він хлопчик добрий і любий — еге? (Вовчок, І, 1955, 377).

3. запереч. Уживається для вираження недовір’я, заперечення і т. ін. — Еге, спасибі вам! Ми Чіпки не дамо… Чіпка в нас буде, — обороняється Галя (Мирний, II, 1954, 255); — Знаєте що: та торба буде наша!рішив він, — Еге, так тобі дід і дасть (Коцюб., І, ІУ55, 134); —Вустимку! Де ти? Еге! Він не такий дурний, щоб отак відразу і відгукнутися (Багмут, Опов., 1959, 10).

ЕГЕ́2, виг. Уживається для вираження подиву при виявленні чогось непередбаченого, цікавого і т. ін. — Еге! Та ви он як — спати?! — доноситься до вас голос Якимів (Мирний, IV, 1955, 314).

Словник української мови: в 11 тт. / АН УРСР. Інститут мовознавства; за ред. І. К. Білодіда. — К.: Наукова думка, 1970—1980.— Т. 2. — С. 453 - 454.

Еге́ нар.

1) Да. Віддав ти їй? — Еге. Еге, як би то так. Ном. № 5372.

2) Вѣдь. Еге, ти прийдеш до нас сьогодні ввечері? Еге, так? Вѣдь такъ? У вас, здається, ні перед собою, ні за собою? Еге, так? Левиц. Кож. 49.

3) Да, какъ-бы не такъ. «Оце, каже, увесь скот зганяю та поб’ю та їсти буду.» — Та буде з нас і одного, — змій йому каже. — «Еге! ти наїсися, а я ні». Рудч. Ск. II. 189. «Ходім, Рябко!» — Еге, ходім! Не дуже квапся, сам принеси сюди! Г. Арт. (О, 1861. III. 84).

4) Выражаетъ тщетность ожиданія чего либо или удивленіе по поводу обнаружившагося. Еге, побігли вже кози в лози! Ном. № 1942. Еге, ся на обидві кована. Ном. № 3326.

Словарь української мови: в 4-х тт. / За ред. Б. Грінченка. — К., 1907—1909.— Т. 1. — С. 464.

еге Синоніми слова

еге ж, так, так є, так-так, правда, аша, твоя, правда, еге-ге!

еге Переклад слова

Переклад на англійську
Translate
Переклад на російську
Перевод
yeahага

еге Транслітерація слова

Паспортна транслітераціяГеографічна транслітераціяАмериканська транслітерація
eheeheehe

еге Рід - вигук

еге Кількість літер у слові

Кількість літерКількість голоснихКількість приголосних
321

еге в англійській розкладці - tut

Цитати української літератури з використанням слова еге

"— Еге, тута вже десь лили ливцем тучні дощі? — спитав я в Василя."Нечуй-Левицький Іван Семенович - Живцем поховані

"— Ну, звичайно ж… еге… а я… — забелькотав Фа"Бережний Василь Павлович - Сенсація на Марсі

"Орли збираються з найдальших гір до узбережжя Еге Денізу, і, коли стомлені надморським перельотом лелеки пробують з Егейських островів перебратися на материк, над білими від сонячного жару горами мирних мандрівників стрічав смерть"Загребельний Павло Архипович - Роксолана

"— Еге! Я вже догадуюсь, за яку це піч він пише! Ця піч не тільки з вухами та плечима, але й з очима й язиком, та ще й гострим, як бритва"Нечуй-Левицький Іван Семенович - Поміж ворогами

"— Еге ж, стягнув хмари — він Планетник."Харчук Борис Микитович - Планетник

"Еге, так? — сказала вона солоденьким голосом."Нечуй-Левицький Іван Семенович - Без пуття

"— Еге ж (а це сіряк), я і в голову не клав, щоб вони так… з цього боку ввійшли… Яким то «боком» вийдуть?"Багряний Іван Павлович - Пацан

"— Еге, мамо! — промовила тихо Маня та й замовкла."Нечуй-Левицький Іван Семенович - Над Чорним морем