ВАБИТИ

Значення вабити це

ВА́БИТИ, блю, биш; мн. ва́блять; недок. 1. перех. і перех. Манити кудись чимсь принадним, викликати жання до чого-небудь. Дверей не відімкнув я і гукнув: аремне вабиш, мій лукавий гостю!" (Л. Укр., IV, 54, 113); Вечір вабив на двір, на берег, де зелена трава верби (Ю. Янов., I, 1958, 130); Росяні перли, розсипі за ніч по травах і вітах ялин, займалися феєричними вогнями, горіли барвами веселки, вабили дівчину пісні (Д. Бедзик, Плем’я.., 1958, 56).

2. перех. і неперех. Притягати до себе. Викликати потяг. О, чарівнице-природо! Навіщо ти мене вабиш своїм чаром? (Мирний, IV, 1955, 316); Мінливе Чорне море вабить погляд (Рильський, І, 1956, 429); В ній бриніли й вабили сміливість, граціозність, жіноче кокетство (Дмит., Розлука, 1957, 10).

3. перех., мисл. Приманювати птахів та звірів вабиком або звуками, підробленими під їх голос. — Маєте знати, я також лісний, я також стрілець, але ваблю звірину.. в засідку (Фр., VIII, 1952, 186).

Словник української мови: в 11 тт. / АН УРСР. Інститут мовознавства; за ред. І. К. Білодіда. — К.: Наукова думка, 1970—1980.— Т. 1. — С. 273.

Вабити, блю, биш, гл. Привлекать, манить; прельщать. Бере очі, вабить серденько красою. К. Досв. 68. Сама (дівчина) невеличка, метка і жвава, з веселою на виду усмішкою, вона так і вабила до себе. Мир. ХРВ. 6.

Словарь української мови: в 4-х тт. / За ред. Б. Грінченка. — К., 1907—1909.— Т. 1. — С. 120.

вабити Синоніми слова

(заманювати кудись чимсь принадним) надити, манити, (чимсь показовим) приваблювати, зваблювати, принаджувати, тягти, тяг-нуЧи, притягати, підсил.: поривати, спокушати, (поглядом) приковувати, спокушати, причаровувати

вабити Переклад слова

Переклад на англійську
Translate
Переклад на російську
Перевод
beckonманить

вабити Транслітерація слова

Паспортна транслітераціяГеографічна транслітераціяАмериканська транслітерація
vabytyvabytyvabyty

вабити Рід - дієслово, недоконаний вид

вабити Словоформи слова

ТЕПЕРІШНІЙ ЧАС
ОДНИНАМНОЖИНА
1 особаваблювабимо
2 особавабишвабите
3 особавабитьваблять
МАЙБУТНІЙ ЧАС
ОДНИНАМНОЖИНА
1 особавабитимувабитимемо
2 особавабитимешвабитимете
3 особавабитимевабитимуть
МИНУЛИЙ ЧАС
ОДНИНАМНОЖИНА
Чоловічий рідвабиввабили
Жіночий рідвабила
Середній рідвабило
НАКАЗОВИЙ СПОСІБ
ОДНИНАМНОЖИНА
1 особа вабмо
2 особавабвабте
ДІЄПРИСЛІВНИК
Теперішній часваблячи
Минулий часвабивши

вабити Кількість літер у слові

Кількість літерКількість голоснихКількість приголосних
633

вабити в англійській розкладці - df,bnb

Цитати української літератури з використанням слова вабити

"Сталося так, що найкращий майстер модельного взуття Першої взуттєвої фабрики Микола Ващук утратив спокій: його почало нестримно вабити до осіб жіночої статі"Шевчук Валерiй - Дiм на горi

"I тут Мишковi Ковальчуку, тридцятирiчному водiєвi "невiдкладної допомоги", стало ясно, що останнiм часом його геть перестали вабити до себе i будинок, у якому вони з дружиною й донькою жили, i їхня квартира - саме їхнє домашнє вогнище"Заяц Владимир - Втеча